«Να  εκλεγούν  στη διοίκηση της  «Ένωσης Ξενοδόχων Ρόδου» οι άξιοι και ικανοί  του τομέα που θα χειριστούν με τον τρόπο που πρέπει και χρειάζεται πλέον  στις δύσκολες εποχές  που διανύουμε  τα συμφέροντα  των επιχειρηματιών του τομέα».

Αυτό υπογράμμισε με δήλωση του, στο skyrodos.gr ο αντιπρόεδρος του Ξενοδοχειακού Επιμελητηρίου Ελλάδος και της  Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Ξενοδόχων Ρόδου  κ. Άρης Σουλούνιας που  συμμετέχει στις εκλογές για την ανάδειξη νέας διοίκησης στην ΕΞΡ αύριο Κυριακή 26 Ιανουαρίου.

«Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους όσους συναδέλφους,  συμμετέχουν στις εκλογές για την ανάδειξη νέας διοίκησης  στην ΕΞΡ. Η Ένωση Ξενοδόχων Ρόδου είναι από τους μεγαλύτερους συνδικαλιστικούς φορείς, του τουριστικού τομέα εδώ και πολλές δεκαετίες. Πρωταγωνίστησε στον τουρισμό και οδήγησε τη Ρόδο στην κορυφή.  Άνοιξε δρόμους για να τους ακολουθήσουν άλλοι φορείς  στην υπόλοιπη  χώρα.  Μεταλαμπάδευσε τη λάμψη και το φως του νησιού στην Ευρώπη και στην Ελλάδα με τον ΠΡΟΤΟΥΡ.  Στο τιμόνι της δηλαδή στη διοίκηση της, πρέπει να αναδειχθούν δια μέσω των εκλογών, οι άξιοι και ικανοί, εκείνοι που θα έχουν τη δυνατότητα να εκπροσωπήσουν τους Ροδίτες ξενοδόχους  στη χώρα όπου χρειαστεί με την πυγμή και τον τρόπο που πρέπει και   πέρα  από συμφέροντα», δήλωσε ο κ. Άρης Σουλούνιας.

Ο χρόνος για τη διεξαγωγή των εκλογών στην Ένωση Ξενοδόχων Ρόδου για την ανάδειξη νέας διοίκησης  μετράει ήδη αντίστροφα.

Η εκλογοαπολογιστική συνέλευση θα πραγματοποιηθεί αύριο στα γραφεία της Ενώσεως Ξενοδόχων Ρόδου από τις 09:00 έως τις 15:00.

Στις εκλογές συμμετέχουν:

Υποψήφιοι Σύμβουλοι του Διοικητικού Συμβουλίου:

  1. Κωνσταντινίδης Αθηναγόρας
  2. Χατζηλαζάρου Ανδριάνα
  3. Καντής Νικόλαος
  4. Μαρκόπουλος Εμμανουήλ
  5. Ιωαννίδης Παναγιώτης
  6. Μπρόκος Ιωάννης
  7. Καλλιουδάκης Κωνσταντίνος
  8. Σουλούνιας Άρης
  9. Σταματιάδη Αυγή
  10. Παπαβασιλείου Ιωάννης
  11. Κρεσταινίτης Γεώργιος
  12. Χατζής-Διακομιχάλης Ιωάννης
  13. Γεωργαλλίδης Γεώργιος
  14. Παλλάς Στέφανος
  15. Μηνέττος Κωνσταντίνος
  16. Καπετανάκης Νικόλαος
  17. Πασσάλης Αλέξανδρος
  18. Γερονικόλας Νικόλαος του Εμμανουήλ
  19. Σβυριάδης Θωμάς

 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι της Αντιπροσωπείας της Π.Ο.Ξ.:

  1. Κωνσταντινίδης Αθηναγόρας
  2. Χατζηλαζάρου Ανδριάνα
  3. Καντής Νικόλαος
  4. Μαρκόπουλος Εμμανουήλ
  5. Ιωαννίδης Παναγιώτης
  6. Μπρόκος Ιωάννης
  7. Καλλιουδάκης Κωνσταντίνος
  8. Σουλούνιας Άρης
  9. Σταματιάδη Αυγή
  10. Παπαβασιλείου Ιωάννης
  11. Χατζής-Διακομιχάλης Ιωάννης
  12. Μηνέττος Κωνσταντίνος
  13. Πασσάλης Αλέξανδρος
  14. Σβυριάδης Θωμάς

 

Υποψήφιοι Σύμβουλοι της Ελεγκτικής Επιτροπής:

  1. Μανούσος Ευστάθιος
  2. Μαρινάκης Χαράλαμπος
  3. Παραγυιός Κωνσταντίνος